22 Janvāris 2020 @ 08:10
 
Ja pirms pāris gadiem spridznāja dažas reizes mēnesī, tad pāris reizes nedēļā, bet pagājušogad jau biežākas bija tās dienas, kurās spridzina, nekā tās, kurās spridzinātāji atpūšas, tad šo gadu uzsākuši ar īpašu sparu - vakar bija trīs spridzināšanas, divas no tām Stokholmā, viena Malmē, šodien jau vienreiz paspējuši - Norčēpingā.
Kurš gan būtu ticējis, ka tad, ja importē džungļus, tad džungļus arī dabū.
 
 
22 Janvāris 2020 @ 07:56
 
During the presidency of Viktor Yanukovych, Russia’s FSB was permitted to infiltrate the SBU, and Yanukovych was instructed to curtail Ukrainian counter-espionage activities targeting Russian recruitment in Crimea and Eastern Ukraine. The coup de grâce was administered when Yanukovych fled Kyiv in February 2014: the SBU’s headquarters were ransacked, data on over 22,000 agents and informants were stolen, and every hard drive and flash drive in the building was destroyed. The former SBU Head and his entourage soon surfaced in Moscow. His successor, Valentyn Nalyvaichenko, concluded that Ukraine had lost “everything that forms a basis for a professional intelligence service.”

The Ukrainian case shows the importance Moscow assigns to preventing the emergence of serious counter-intelligence efforts in neighboring states. The same is true in Georgia: when the Georgian government arrested four Russian operatives of Russian military intelligence in 2006, Moscow was so upset at this affirmation of Georgian sovereignty that it curtailed all air, rail, road, and postal links to the country and began harassing Georgian immigrants in Russia.

https://thediplomat.com/2020/01/security-services-moscows-fifth-column-across-eurasia/
 
 
22 Janvāris 2020 @ 07:02
 

Leave no Trace (2018)

Tags:
 
 
22 Janvāris 2020 @ 01:20
 
 
 
22 Janvāris 2020 @ 01:13
tiksimies tur  
 
 
22 Janvāris 2020 @ 01:10
simon  
 
 
21 Janvāris 2020 @ 23:04
Patiesība ir tur  
Jūzera hotai bērnības sapnis man atgādināja manu otro slavenāko sapni (manā sapņu topā), vispār jau es tikai saku, ka tas bija sapnis. Patiesībā jau man likās, ka īstenība.
Viss bija tā - man bija kādi 3 gadi. Bija vakars, un visa ģimene, mamma, papus, māsa un mana auklīte sēdēja pie TV. Jā, man bija auklīte kā aristokrātu ģimenēs. Es sēdēju auklītei klēpī un liecos atmuguriski atpakaļ,kā jau bērni mēdz darīt, auklīte turēja mani aiz rokām. Šitā ačgārni skatoties, redzēju, kā no māsas istabas, kurai durvis bija ap stūri, man ar ķepu māj melna, smaidīga lapsa, paslējusies divkājās, šķelmīgais purns un viena mājošā priekšķepa ķepa pabāzts ap stūri, ar otru priekšķepu lapsa turējās pie stenderes, kā cilvēks, kuras lūr, bet negrib, ka viņu kāds pamana. Es arī skaidri zināju, ka neviens pieaugušais lapsu neredz, tikai es.
Diena bija pavisam dīvaina, jo tās pašas dienas pēcpusdienā es uz virtuves 3.stāva palodzes jau biju redzējusi pelēku lauku kaķi, kurš skatījās iekšā pa logu.
Es pēc tam vienmēr visiem stāstīju, ka tas un tas notika tajā dienā, kad kaķītis skatījās pa logu un melna lapsa man māja.
Šo īsfilmu es varu attīt nakts vidū, viss kā vakar, bilde, skaņa, sajūtas.
 
 
21 Janvāris 2020 @ 22:23
haltūra rakstītājiem  
Šodien, šonakt piepelnīties vēlies?
Palīdzi man uzrakstīt pāris rakstus. Samaksa ciešama.
Naļiks tev.

Raksti zem 500 vārdiem, latviešu valodā, tēmas iedošu. 25 eiriki par katru

gaismas2020@gmail.com
 
 
21 Janvāris 2020 @ 21:52
 
DELFI. Laiks apgriezt skarainās hortenzijas!
 
 
21 Janvāris 2020 @ 20:56
 
Opā, kas tad tas? An ancient aquatic system older than the pyramids has been revealed by the Australian bushfires. CNN 

Še tev, ja CNN runā taisnību (man šobrīd tiešām ir slinkums gūglēt), tad mēs ar gnidrologu tagad varam malkot tēju un skatīties, kā visi tie, kuri teica, ka nav nekādas attīstītākas kultūras pirms Ēģiptes piramīdu kultūras vai kā tamlīdzīgi (man tiešām ir grūti noformulēt viņu skatupunktu, jo man tas šķiet mazliet iracionāls), sāks kurnēt, ka tas viss ir viena liela sazvērestības teorija.


 
 
21 Janvāris 2020 @ 20:17
Par sociālo taisnīgumu mantas sadalē  
Sensenos laikos, kad zāle bija zaļāka, kārtīgs ebrejs varēja apprecēt vairākas sievas. Protams, visam skaistajam reiz pienāk gals, bet šoreiz ne par augstāko spēku ieviesto daudzsievības aizliegumu, bet par mantojuma sadali. Talmudā, kas saturēja instrukcijas svarīgiem dzīves gadījumiem, apraksta arī šo situāciju ar piemēriem, kā pareizi ir jādara. Tālāk jau rakstu pratējiem talmudā rakstītais bija jāizmanto katrā situācijā, kas nāk priekšā. Par mantojuma sadali piemērs rīcībai bija šāds: ir trīs sievas, vienai pienākas 100 naudiņas, otrai 200, bet trešajai - 300. Ja mantojumā atstāts 600 - jautājumu nav. Bet ko darīt, ja nauda ir notrallināta un mantojumā ir mazāk? Talmuds rakstu pratējiem dod piemēru: ja ir 100 naudiņas, summa tiek sadalīta visām trijām atraitnēm vienādi. 300 naudiņas - pirmā sieva(pienācās 100), saņem 50, otrā(pienācās 200), saņem 100. bet trešā(pienākas 300) - 150. Ja pāri palikušas ir tikai 200, tad proporcija ir 50:75:75. Te jums rakstu pratēji, algoritms, piemērojiet to reālā dzīvē! Te atgādināsim, ka instrukcija ir vairākus tūkstošus gadus veca. Fast forward uz mūsdienām. Krustnešu zintis par to, kas šādam mantas sadalījumam ir par pamatu: https://www.cairn.info/revue-de-philosophie-economique-2015-2-page-145.htm# Redzams, ka mantas dalīšanas funktieris ir ļoti pamatīgs un rodas jautājums, kā tas ir radies pirms vairākiem gadu tūkstošiem? Un tagad marš pie darba, pelnīt denārijus un zuzus!

p.s. Talmuda fragmenta angliskais tulkojums no krustešu zintīm:
If a man who was married to three wives died, and the kethubah of one was a maneh [a hundred zuz], of the other two hundred zuz, and of the third three hundred zuz and the estate [was worth] only one maneh [the sum] is divided equally. If the estate [was worth] two hundred zuz [the claimant] of the maneh receives fifty zuz [and the claimants respectively] of the two hundred and the three hundred zuz [receive each] three gold denarii. If the estate [was worth] three hundred zuz, [the claimant] of the maneh receives fifty zuz and [the claimant] of the two hundred zuz [receives] a maneh while [the claimant] of the three hundred zuz [receives] six gold denarii [one hundred and fifty zuz]. Similarly, if three persons contributed to a joint fund and they had made a loss or a profit they share in the same manner
 
 
21 Janvāris 2020 @ 20:11
 
Cyndi Lauper - She Bop
Tags:
 
 
21 Janvāris 2020 @ 18:26
feminisms 2020  
Zviedru feminstu koris "Zelta pežas" ("Guldfittor") izpilda dziesmu "There is a party in my pussy"
https://youtube.com/watch?v=JFlgSbpqrvE
Šis koris esot dibināts, lai, dziedot par seksu un vardarbību, paustu dusmas pret patriarhālo pasauli.
 
 
 
21 Janvāris 2020 @ 18:41
 
o, skatos, ka cienījamais vīrs džo skutelis uzaicinājis ciemos danucd
kas nezin, tā ir pepija garzeķe ar hedšotiem no sešiem kilometriem, labākā latvijas sieviete ar virtuālo automātu, nu, un vispār skatieties un mācieties (vismaz to, kā vajag jokot)
 
 
21 Janvāris 2020 @ 17:19
Solidarity  
http://figures-of-speech.com/2019/08/solidarity.htm
 
 
21 Janvāris 2020 @ 16:06
 
janvāra sleja "Katoļu Baznīcas vēstnesī", varbūt kādam noder (viegli rediģēta; numurs jau sen iznāca).

Prāts un nemirstība
... tālāk ... )
 
 
21 Janvāris 2020 @ 04:02
 
Galvenais iemesls man joprojam patik Ciba ir viedokļu dažādība.
 
 
21 Janvāris 2020 @ 14:43
 
DELFI. Tūnberga ieradusies Davosas forumā un pieprasa tūlīt pārtraukt lietot
 
 
21 Janvāris 2020 @ 13:47
uzzinu pēdējais  
ja kas, marriage story (2019) patiesībā ir divorce story!