12 Maijs 2021 @ 15:12
maijs  
interesanti, kāpēc nebiju agrāk iedomājusies par to. nē, nu biju, bet ne tik nopietni. alerģijas - psihosomatika - emocionālais stāvoklis.
man visu dzīvi ir bijis ļoti jocīgi ar alerģijām. vairums cilvēku zina - man ir alerģija no X, tāpēc es to nekad neēdu. man viņas regulāri uznāk un pazūd. piemēram, vienu rudeni (vai divus?) man bija drausmīga alerģija (palika sarkana, niezēja un iekaisa āda ap acīm) no mājās audzētiem, termiski neapstrādātiem tomātiem. jebkurās mājās - mammas, kaimiņu, radu. no veikala tomātiem nebija. kopš tā laika nekad vairs nav atkārtojusies. kad bija jāstrādā pie Tīrona Mielasta - izrādes, kas man ļoti riebās un producentes, kas man ļoti riebās vadībā, man sākās ārprātīga alerģija uz lateksu (tur bija lateksa kostīmi, ar kuriem bija visai daudz jākrāmējas). seja palika pilnīgi sarkana un zvīņaina un visu laiku tecēja deguns. un tādas on/off alerģijas man ir regulāri - citrusaugļi, zemesrieksti, zaļā tēja, vīns, pesticīdi, kaķa spalvas, zemenes utt. kādu brīdi ir un tad vairs nav un atkal turpinu ēst neseno alergēnu bez kādām problēmām. kaut kad agrākā pavasarī man bija uznākusi putekļu alerģija, ar tādām agrīnām astmas iezīmēm (modos ar traku, čīkstošu klepu), bet ar to es visai veiksmīgi cīnījos ar milzīgām c vitamīna devām (3000-5000 mg dienā). ā un vēl man sen atpakaļ bija alerģija no pretalerģijas zālēm. pareizāk sakot, man jau bija alerģija no Berlocīda, kas bija jādzer nieru iekaisumam, bet ģimenes ārste lika turpināt to dzert un dzert klāt Fenkarolu un no tā man kļuva daudz sliktāk. es nokļuvu slimnīcā ar kvinkes tūsku (pirms tam man vnk drausmīgi niezēja viss ķermenis + man toreiz bija visai traka attiecību krīze ar Šakāli).
aizdomājos par to, jo nupat, pēc divām diezgan stresainām nedēļām, sākās putekšņu alerģija. es, protams, neesmu to laboratoriski apstiprinājusi, bet pazīmes parādījās pirmdien, kad uznāca siltums (un man bija visai nervoza diena) un viss sāka sprāgt vaļā. šodien ir pilnīgs pizģec. deguns ciet, visu laiku tek, visu laiku šķaudu, grauž acis un dulna galva, nekad iepriekš nekāds siena drudzis man nav bijis + pamanīju kādā no visu insta psihterapeišu, kam sekoju, postā īsi pieminētu alerģijas un traukmes saistību. nujā, un izrādās, antihistamīnus lieto arī pret trauksmi, jo tie iedarbojas nomierinoši uz smadzenēm. pagaidām gan nav pārāk daudz legit pētījumu par alerģiju un psihisko traucējumu saistību un cik nu es te guglējot redzu, šī tēma ir sākusi cilvēkus interesēt tieši pēdējos pāris gados, bet nebrīnīšos, ja vēl pēc pāris gadiem par to būs daudz vairāk un izsmeļošāk, līdzīgi kā par brain-gut axis, mikrobioma lomu un vagus nerve utt., kas samērā nesen daudziem likās "ko ārsti tev nestāsta" līmeņa nieki.

https://www.healthline.com/health/allergic-asthma/can-emotions-trigger-allergic-asthma#depression-and-anxiety
https://www.medicalnewstoday.com/articles/325322#Seasonal-allergies-tied-to-anxiety
https://wexnermedical.osu.edu/blog/are-allergies-linked-to-anxiety-and-depression
https://www.sciencedaily.com/releases/2008/08/080814154327.htm
https://www.reliasmedia.com/articles/50776-environmental-allergies-may-be-psychosomatic
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7234149/
https://psycnet.apa.org/record/1949-02353-001
Tags: ,
 
 
12 Maijs 2021 @ 15:20
 
Oh, when will you ever learn
That what happens there beyond the glass
Is simply none of your concern?
God has given you but one heart
You are not a home for the hearts of your brothers
And God don't care for your benevolence any more
Than he cares for the lack of it in others
Nor does he care for you to sit
At windows in judgement of the world he created
While sorrows pile up around you
Ugly, useless and over-inflated
 
 
Mūzika: Nick Cave & The Bad Seeds - As I Sat Sadly By Her Side
 
 
 
12 Maijs 2021 @ 13:31
 
pilnībā ticu, ka Mairita aiziet no vardarbīgām attiecībām; kaut vai tādēļ, ka nekādus pierādījumus publiski nav jāķidā, tā bija tikai informācija sabiedrībai un potenciālajiem upuriem; ar bērniem prom tāpat vien neaiziet, palīdzību aiz gara laika nelūdz, turklāt vardarbība parasti tiek slēpta, īpaši, ja atpazīstama persona. Katra puse komentēt var visu ko, detaļās tāpat neviens neieslīgs, viss izteiktais aizceļos uz tiesu; skaidrs, ka tas paziņojums ir informatīvs un ka nav tur daudz nekā, ko varētu apspriest kāds no malas:-) Mūsdienās vismaz ir, kur vērsties, kaut vai pie tās pašas sabiedrības:-), kas ir ļoti dažāda un provocējoša savās izpausmēs un aicinājumos, katram savi tarakāni:-)) P.S.Vārdu “tarakāni” var droši likt pēdiņās:-), atkal sarunvaloda...
 
 
12 Maijs 2021 @ 12:35
 
Ir.lv tikko jautāju "Kā izvilināt rīdznieku no auto?''

Varbūt ar šo paņemienu
 
 
12 Maijs 2021 @ 11:36
 
Par filmu “Black and Blue”, 2019. Jā, ir gan asa sižeta, par citādo un policiju, bet man vairs nav jautājumu par tēmu - kāpēc un kad policistam (vispār, neatkarīgi no izskata - šis, manuprāt, tur bija svarīgi) jāšauj uzreiz, nevis jāapsver/jāpieļauj sava lēmuma iespējamās mazāk kaitīgākās sekas. Iesaku - interesanti.
 
 
12 Maijs 2021 @ 11:31
 
es gribu, lai man šodien apdeg augšdelmi
Tags:
 
 
11 Maijs 2021 @ 23:12
 
also, phew, kovida nav, bet bija jau izbīlis, jo dažiem pavisam tuvu ir, un es sanācu kontaktpersonas kontaktpersona, un sāku just simptomus, tiklīdz to uzzināju. phew, that was close.
 
 
11 Maijs 2021 @ 23:08
 
viena no lietām, kas mani galē nost vannasistabās, ir, kad tur ir izlietne, un nav ne plaukta, ne skapīša, ne pagarinātu malu, kur izkārtoties, vaipar plauktu tiek izmantota, piemēram, veļasmašīnas virsma vai arī, vēl, vēl sliktāk, nav pat tās. plauktiem vannasistabā jābūt, neatkarīgi no tā, cik liela vai maza ir izlietne. es pat dzirdēt negribu, ka vietas nepietika.
 
 
11 Maijs 2021 @ 23:00
 
Vispār man reizēm šķiet, ka savā apsēstībā ar S projektu esmu sākusi līdzināties Ленинград klipa varonei, kura gribēja tādas brilles kā Sobčakai.

(Bet viņa tomēr tās brilles dabūja, ja!)
 
 
11 Maijs 2021 @ 22:20
kramakmens gabals  
krams

kā lai tieku pie kramakmens gabala?

tāda, ko var turēt saujā un izšķilt uguni.

paldies =)
 
 
Garastāvoklis:: cheerful
 
 
11 Maijs 2021 @ 22:36
jaunas kurpes  
 
 
11 Maijs 2021 @ 22:03
crypto  
kā var papildināt https://www.binance.com/en/markets tabulu ar 7d, 30d izmaiņām, līdzīgi kā šeit: https://coinmarketcap.com/ ?
 
 
11 Maijs 2021 @ 21:24
sačipojos  
nez, pa internetu varēšu ar acu skatienu šļūkāt
 
 
11 Maijs 2021 @ 20:33
 
Jaunkundze būs cīši sagatavota pastāvīgai dzīvei savvaļā - māk iepirkties ķīniešu un poļu internetveikalos, ieliet mašīnā degvielu, izšmorēt vistu saldskābajā mērcē un pati uztaisīt sev kaut kādus tur varen smalkus nagus.
Nu pilnīgi pieaudzis cilvēks
 
 
11 Maijs 2021 @ 16:18
 
vakar nopirkām saldētavu, lai saldētu ledu priekš aksolotlu dzesēšanas. Šodien esmu ielikusi jau vairākas ledus bļodas viņiem.
 
 
11 Maijs 2021 @ 14:47
 
mēs speciāli aizbraucām uz jelleni tad, kad izziņoja pirmo dzīvo rindu, jo tur vakcinācijas centrs blakus mājām, mazāk cilvēku un jau 7 no rīta ar termosiņu un makšķerkrēslu sēdējām un gaidījām. 2 min pēc iekārtošanās atcerējos, ka ID palicis makā, bet maks uz dīvāna rīgā (šis ir kāds divdesmitais piedzīvojums ar ID, es nezinu, kas man ir par vainu). cilpoju uz vilcienu ar domu uzspēt atpakaļ, bet, jau iebraucot rīgā, bija skaidrs, ka nekādi neuzspēšu (kas izrādījās kļūdaini, jo klasesbiedrs aizgāja vēl dienas vidū uz pārpalikumiem), braucu uz atta centru, izstāvēju rindu pirmajā pavasara saulītē, visu dabūju un braucu atpakaļ. pēc tam 3 dienas miru nost, bet pohuj.
20. dienā pēc vakcīnas (svētdien vakarā) uzzināju, ka esmu kontaktpersona. 2 dienas dusmojos un sapūtusies tupēju mājās, bet tikko pieteicos testam, jo putniņu civināšana aiz loga mani salauza. nedod bļed dievs man būs kovids

p.s. sapnī gribēju organizēt izmeklēšanu par to, kāpēc kotletes ir apceptas tikai no vienas puses
 
 
11 Maijs 2021 @ 12:25
 
GM jau bija izlaiduši elektriskos auto pirms vairāk nekā 20 gadiem, bet pēc tam pārdomāja un saražotās mašīnas nodeva lūžņos.

Interesantākais, ka par šīm mašīnām bija ļoti liela interese un sākotnējie lietotāji tās dabūja nomā, un ļoti nevēlējās tās atdot, kad GM lauza līgumu.

Šis labi parāda, ka lielās korporācijas var bremzēt progresu. Ir jau saprotams, ka viņu grāmatvežu aprēķini parādīja, ka šī biznesa niša nebūs rentabla. Taču tas jāskata arī kontekstā, ka šie lielie autoražotāji lobēja valdību, lai atceltu likumu, kas uzlika par pienākumu izstrādāt šādus auto. Par lielāko trūkumu tiek minēts, ka elektroauto vajag mazāk rezerves daļu, kuru ražošana dod lielu peļņas daļu auto ražotājiem.

Tieši tāpēc mums vajag trakos kā Īlons, lai satricinātu sistēmu un dotu cilvēkiem e-auto, kurus viņi kāro.
 
 
11 Maijs 2021 @ 13:00
TP  
Grūti noformulēt precīzu jautājumu, bet vai ir pamats uzskatīt, ka Tomass Pārups ir vardarbīgs pret sievietēm, šķiet, tieši savām draudzenēm?